W dniu 29 października 2022 roku (sobota) o godz. 09.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Połczynie-Zdroju, rozpoczęły się Drugie Otwarte Mistrzostwa Powiatu Świdwińskiego w Tenisie Stołowym w Połczynie-Zdroju.
Organizatorem zawodów sportowych był Klub Tenisa Stołowego "Perła Połczyn-Zdrój".
Osoby biorące udział w otwartych zawodach sportowych przybyły z Połczyna-Zdroju oraz z innych miejscowości, nie tylko z powiatu świdwińskiego, ale również z dalszych odległości tj. z m.: Białogard, Bierzwnik, Karnieszewice, Koszalin, Łasko, Toporzyk, Tychowo, Sława, Stargard, Szczecin, Szczecinek, Świdwin, Stare Worowo, Złocieniec, Złotów (woj. wielkopolskie).
Klasyfikacja powiatowa tychże mistrzostw w n/w kategoriach, przedstawia się następująco:
Kategoria Miejscowości:
I miejsce – Świdwin – 201,5 pkt.
II miejsce – Połczyn-Zdrój – 154 pkt.
III miejsce – Toporzyk – 12,5 pkt.
IV miejsce – Sława – 3,5 pkt.
Kategoria Gmin:
I miejsce – Świdwin – 205 pkt.
II miejsce – Połczyn-Zdrój – 166,5 pkt.
Kategoria Szkół:
Szkoły Ponadpodstawowe:
I miejsce – ZSR w Świdwinie – 52 pkt.
Szkoły Podstawowe:
I miejsce – SP nr 2 Połczyn-Zdrój – 115,5 pkt.
II miejsce – SP nr 4 Świdwin – 35 pkt.
III miejsce – SP nr 1 Świdwin – 28 pkt.
IV miejsce – SP nr 1 Połczyn-Zdrój – 22,5 pkt.
Kategoria medalowa Klubów Sportowych:
I miejsce – KTS Perła Połczyn-Zdrój – 2 złote medale, 2 srebrne medale i 1 brązowy medal.
II miejsce – Technik Świdwin – 2 złote medale i 2 srebrne medale.
III miejsce – STS Połczyn-Zdrój – 2 srebrne medale.
W wyniku sportowej rywalizacji mistrzostw, miejsca na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych, zajęły n/w osoby:
Dziewczynki urodzone w 2013 roku i młodsze:
I miejsce – Barbara KOSSOWSKA – SP nr 2 Połczyn-Zdrój, KTS Perła Połczyn-Zdrój.
II miejsce – Joanna MARCINKIEWICZ – SP nr 2 Połczyn-Zdrój, KTS Perła Połczyn-Zdrój.
III miejsce – Hanna BAJDAN – SP nr 2 Połczyn-Zdrój, KTS Perła Połczyn-Zdrój.
Chłopcy urodzeni w 2013 roku i młodsi:
I miejsce – Olivier CZUCZAK – KTS Koszalinianin Koszalin.
II miejsce – Krzysztof MARCINKIEWICZ – SP nr 2 Połczyn-Zdrój, KTS Perła Połczyn-Zdrój.
III miejsce – Błażej KOŁODZIEJ – GKTS Krajna Złotów.
Dziewczynki urodzone w 2010 - 2012 roku:
I miejsce – Lena WAWREŃCZUK – SP nr 2 Połczyn-Zdrój, KTS Perła Połczyn-Zdrój.
II miejsce – Lena RELIGA – UKS Iskra Łasko.
III miejsce – Zofia WOLANIN – UKS Iskra Łasko.
Chłopcy urodzeni w 2010 - 2012 roku:
I miejsce – Kryspin SZYMANOWSKI – UKS Iskra Łasko.
II miejsce – Cezary OGORZAŁEK – SP nr 2 Połczyn-Zdrój, STS Połczyn-Zdrój.
III miejsce – Stanisław CYDZIK – SL Salos Szczecin.
Dziewczynki urodzone w 2008 - 2009 roku:
I miejsce – Oliwia WEIHS – GKTS Krajna Złotów.
II miejsce – Wiktoria MARCINIAK – GKTS Krajna Złotów.
III miejsce – Sandra KOŁODZIEJCZYK – UKS Iskra Łasko.
Chłopcy urodzeni w 2008 - 2009 roku:
I miejsce – Marcel KULA – ZSR w Świdwinie, Technik Świdwin.
II miejsce – Nikodem SKÓRKA – ZSR w Świdwinie, Technik Świdwin.
III miejsce – Nikodem WASILEWSKI – UKS Iskra Łasko.
Dziewczynki urodzone w 2004 - 2007 roku:
I miejsce – Julia MIĘKCZYŃSKA – ZSR w Świdwinie, Technik Świdwin.
Chłopcy urodzeni w 2004 - 2007 roku:
I miejsce – Daniel CZUCZAK – KTS Koszalinianin Koszalin.
II miejsce – Michał CYDZIK – SL Salos Szczecin.
Kategoria „Open” Kobiet:
I miejsce – Aleksandra DOLAK – KTS Gryf Szczecinek.
II miejsce – Karyna LVOVA – STS Połczyn-Zdrój.
III miejsce – Mariola KORNACKA – Szczecinek.
Kategoria „Open” Mężczyzn:
I miejsce – Kacper PYRA – Darz Bór Karnieszewice.
II miejsce – Patryk LEWANDOWSKI – Technik Świdwin.
III miejsce – Damian SZCZERBA – UKS Champion Police.
Kategoria „Weteran 45 +” Kobiet:
I miejsce – Jadwiga ROGANOWSKA – Tychowo.
Kategoria „Weteran 45 +” Mężczyzn:
I miejsce – Henryk DZIDA – UKS Team Tenis 2005 Białogard.
II miejsce – Waldemar ŻELAZEK – ZTTS Złocieniec.
III miejsce – Bogusław TYMEJCZYK – KS ATS Stargard.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary lub medale.
Razem we wszystkich kategoriach wiekowych, wystartowało łącznie 80 osób (16 dziewczynek, 4 kobiety, 30 chłopców i 30 mężczyzn), w tym 3 osoby wzięły udział w dwóch kategoriach wiekowych.
W sumie rozegrano 151 meczów (85 w kategorii dzieci i młodzieży oraz 66 w kategorii osób dorosłych), na ośmiu stołach tenisowych.
Wszystkie mecze rozgrywane były do trzech wygranych setów.
Zawody sportowe przeprowadzane były w poszczególnych kategoriach wiekowych w zależności od ilości zgłoszonych osób, systemem każdy z każdym lub system rosyjskim – do dwóch przegranych meczów.
Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie wzięli udział w mistrzostwach, a szczególnie zawodnikom przybyłym z poza Połczyna-Zdroju.
Ponadto dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia turnieju tenisa stołowego.
Wszystkim sportowcom biorącym udział w mistrzostwach, życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz zapraszamy na kolejne zawody sportowe, organizowane przez nasz Klub.
Mistrzostwa realizowane były w ramach zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz finansowane były z budżetu Powiatu Świdwińskiego w ramach umowy WO.032.46.2022.SO.
Więcej zdjęć można znaleźć na Facebook: Klub Tenisa Stołowego Perła Połczyn-Zdrój.