A- A A+

logo pl

Rozwój Powiatu Świdwińskiego

Warto przeczytać

free joomla image slider
responsive jquery slider joomla

Nieodpłatna Pomoc Prawna

NPP1

Pomoc Ukrainie

 

 

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rozlicz Pit w powiecie świdwińskim

Kalendarz Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Biuletyn Informacji Publicznej

bip1

Regionalny System Ostrzegania

g418

Zachodniopomorskie. 30 lat Samorządności i Przemian

NFOŚiGW

Regulamin udostępniania miejsca na stronie

regulamin

Powiatowy Portal Mapowy

g3518

Sesje Rady Powiatu

Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej

Projekt „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu świdwińskiego”

Powiat Świdwiński w okresie 01 czerwca 2017 r. do 30 września 2022 r. realizuje projekt pn. „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu świdwińskiego” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Priorytet 8 Edukacja, Działanie 8.9 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego w ramach Kontraktów Samorządowych.


Celem głównym projektu jest podniesienie jakości oferty kształcenia i szkolenia zawodowego oraz wzbogacenie oferty edukacyjnej dwóch szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Świdwińskiego w okresie 2017-2022, wyposażenie 156 uczniów i 17 nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych w kwalifikacje zawodowe i kompetencje ogólne, pożądane na rynku pracy. Od rozpoczęcia realizacji projektu 24 uczniów Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie Mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie, skorzystało ze wsparcia zgodnie z poniższym wyszczególnieniem:
1. Wsparcie w zakresie zdobywania dodatkowych uprawnień zwiększających ich szanse na rynku pracy. W okresie od stycznia 2018 roku druga grupa uczniów rozpoczęła kursy z zakresu: prawa jazdy kat B i T, obrabiarek CNC, koparko – ładowarki. Nowością w roku 2018 są kursy z zakresu języka angielskiego zawodowego, języka niemieckiego zawodowego oraz kurs przygotowawczy na studia wraz z zajęciami laboratoryjnymi i wykładami organizowany we współpracy z Politechniką Koszalińską.
2. W miesiącu marcu planowane jest rozpoczęcie studiów podyplomowych na kierunku „Mechanika i agrotronika w pojazdach i maszynach rolniczych z zakresu stosowania nowych metod cyfryzacji i informatyzacji w nowoczesnym rolnictwie” dla 10 nauczycieli Zespołu Szkół Rolniczych CKP im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie. Studia podyplomowe będą odbywać się w Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie. Dodatkowo 1 nauczyciel odbędzie kurs kwalifikacyjny w zakresie tematyki związanej z nauczanym przedmiotem – kurs obrabiarek CNC”

Informacjia o projekcie rok 2018 <--- czytaj więcej