Czwarta lokata Powiatu Świdwińskiego !
czwartek, 19 stycznia 2017 10:51
pppNiezmiernie miło nam poinformować, że Powiat Świdwiński już po raz piąty z rzędu znalazł się wśród laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Związku Powiatów Polskich w kategorii „Powiatów do 60 tys. mieszkańców”. Starania i osiągnięcia Powiatu Świdwińskiego w 2016 roku pozwoliły nam zająć miejsce w najlepszej dziesiątce rankingu w w/w kategorii. O czołowe miejsca w rankingu, w tej kategorii, przez cały rok ubiegało się ponad 100 powiatów. W ciągu minionych  lat Powiat Świdwiński wiele razy zajmował czołowe lokaty. W edycji 2016 nasz Powiat znalazł się na zaszczytnym czwartym miejscu.Jest to, jak do tej pory najwyższa lokata, jaką udało nam się osiągnąć. Kolejność miejsc w rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów.
Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Ranking trwa przez cały rok. Nagrody za udział w rankingu, okolicznościowe puchary i dyplomy dla zwycięzców, wręczane są corocznie podczas ogólnopolskiego Zgromadzenia organizowanego przez Związek Powiatów Polskich. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów i nagród odbędzie się podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które odbędzie się 11-12 maja br. w Kołobrzegu.

Szczegółowa lista laureatów w podziale na poszczególne szczeble jednostek samorządu terytorialnego przedstawia się następująco: http://www.zpp.pl/wydarzenia/zwyciezcy-rankingu-gmin-i-powiatow-2016

(SP)