Ferie zimowe 2017 w Zespole Placówek Oświatowych
piątek, 03 marca 2017 13:25

IMG-20170227-WA0039Ferie zimowe 2017 w Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie-Zdroju ( w Domu Wczasów Dziecięcych).

W terminie od 19.02.2017r. - 26.02.2017r. w Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie-Zdroju przebywało 80 dzieci w wieku 9-15 lat z Powiatu Świdwińskiego.

Dzieci przyjechały do nas z rożnych gmin, takich jak:, Sławoborze i Połczyn Zdrój, oraz dzieci z UKS” REGA” w Bierzwnicy i kilkoro dzieci z całego kraju.

Zarząd Powiatu Świdwińskiego pokrył połowę kosztów pobytu na feriach w ZPO dzieci z najuboższych rodzin naszego powiatu.

W DWD dzieci były zakwaterowane w pokojach 2-3 osobowych, zapewnione były 4 posiłki dziennie.  Dzieci korzystały z licznych atrakcji m.in. z zabiegów leczniczych tj: inhalacji indywidualnych, gimnastyki korekcyjnej i masażu na fotelu masującym.

Podczas tygodniowego  pobytu w naszej placówce, mali goście  uczestniczyli w wielu wycieczkach, grach, zabawach i dyskotekach. Jedną z wielu atrakcji były wyjścia na seanse filmowe do kina ,,Goplana’’, na film Mały Książe jak i na spektakl teatralny.

Wyjeżdżaliśmy na basen do Parku Wodnego „Relax” , odwiedzaliśmy Ochotniczą Straż Pożarną , Policję, Zamek i Dom Kultury, gdzie dzieci zapoznawały się z problematyką zachowania i przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym. Wiele czasu poświęciliśmy na gry i zabawy integrujące grupę oraz zajęcia sportowe na hali sportowej.

Nie zapomnieliśmy także o ruchu na świeżym powietrzu, były długie spacery do Borkowa po pięknych alejach Parku Zdrojowego oraz delektowaliśmy się świeżym powietrzem przy sprzyjającej aurze.

Po śniadaniu w niedziele 26 lutego w pełni wypoczęte i zrelaksowane dzieci z uśmiechem na twarzach wyjechały do swoich domów.

Olga Skrzypiec