Podsumowanie akcji ,,Bezpieczne Ferie 2017’’
poniedziałek, 27 lutego 2017 14:26
DSCN0292

Przedmiotem nadzoru Państwowej Inspekcji Sanitarnej była organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie zimowej przerwy od obowiązków szkolnych, w tym stan sanitarny obiektów przeznaczonych do ich wypoczynku. Od początku trwania ferii prowadzony był wzmożony nadzór nad stanem higieniczno-sanitarnym obiektów służących do obsługi podróżnych z uwzględnieniem punktów gastronomicznych, obiektów świadczących usługi hotelarskie i parku wodnego wraz z bazą żywieniową. Szczególnym nadzorem objęto obiekty, w których wypoczywały dzieci i młodzież. Problematyka kontroli obejmowała również warunki sanitarne przy produkcji i dystrybucji posiłków w tych obiektach.

Podczas tegorocznych ferii zimowych na terenie powiatu świdwińskiego w elektronicznej bazie wypoczynku MEN odnotowano 11 zgłoszeń organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży, łącznie wypoczywało 458 uczestników.

Organizatorzy wypoczynku zadbali aby wypoczynek prowadzony był zgodnie z obowiązującymi przepisami. W czasie kontroli warunków wypoczynku nie stwierdzono uchybień. Nie odnotowano placówek funkcjonujących na „dziko”.

Kontynuowano współpracę z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie, Komendą Powiatową Policji w Świdwinie oraz Komisariatem Policji w Połczynie Zdroju poprzez wspólne prowadzenie warsztatów wśród uczestników wypoczynku zimowego w zakresie propagowania zasad bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych, cyberprzemocy, udzielania I pomocy przedmedycznej, profilaktyki grypy, jak również propagowania zasad aktywności fizycznej oraz zasad racjonalnego żywienia.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję ,,Bezpieczne ferie 2017’’ na terenie powiatu świdwińskiego.

Marcelina Kieruzel

DSCN0291DSCN0292DSCN0305DSCN0328