Oldboje Pametu Świdwin i Ikara Krosino – grali na turnieju HPNO w Białogardzie
poniedziałek, 20 lutego 2017 13:25

18 lutego 2017 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Bogusława X w Białogardzie odbył się  IX TURNIEJ  HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ OLDBOJÓW o Puchar Starosty Białogardzkiego. Współorganizatorami turnieju było Starostwo Powiatowe w Białogardzie, KS Oldboje Iskra Białogard i Stowarzyszenie Oldbojów Piłki Nożnej „Pomorska Liga Oldbojów”.

W turnieju uczestniczyło 7 zespołów uczestników rozgrywek Pomorskiej Ligi Oldbojów:  Zryw Kretomino, Olimp Złocieniec, Oldboje Iskra Białogard, Gryf Kamień Pomorski (I liga PLO) oraz Pamet Świdwin, Ikar Krosino, (II liga PLO) i Oldboje Gryf Białogard. Pierwotnie turniej zakontraktowany był na 8 zespołów jednak w ostatniej chwili Jesion Trans Oldboje Tychowo     z przyczyn obiektywnych wycofał się z udziału. Zawody rozegrano więc systemem  „każdy        z każdym”,  zmiany „lotne”, a czas zawodów 1 x 10 min.

WYNIKI poszczególnych meczy:

19. Zryw Kretomino  -  Olimp  Złocieniec                      -  2 : 3
  20. Oldboje Iskra Białogard  -  Oldboje Gryf Białogard -  1 : 3
  21. Pamet Świdwin   -  Ikar Krosino                               -  1 : 0

W turnieju wzięło udział 56 zawodników, rozegrano 21 meczy, strzelono łącznie 73 gole.  Średnia 3,47 gola/mecz. W kilku przypadkach ich strzelcy pokazali najwyższy piłkarski kunszt za co nagradzani byli gromkimi brawami. Najbardziej emocjonującym meczem był mecz 19, w którym w zasadzie decydowały się losy czołówki Turnieju. Zryw Kretomino mając 11 punktów grał z Olimpem Złocieniec (6 punktów). Wygrywając mecz Zryw bezapelacyjnie zapewniał sobie I miejsce w turnieju. Początek meczu nic innego nie zapowiadał. Zryw dość szybko objął prowadzenie 1 : 0, potem podwyższył na 2 : 0 i grał spokojnie na dowiezienie wyniku do końca meczu. Olimp niezwykle skuteczny już po kilku akcjach strzela bramkę kontaktową, a zaraz po tym wyrównuje stan meczu na 2 : 2.  Zaczęły się nerwy i błędy. Przydarzyły się dwa przewinienia i kary 1 min. krótkiego wykluczenia z gry     2 zawodników Zrywu. Ostatecznie grający w osłabieniu Zryw uległ ambitnie grającemu Olimpowi Złocieniec, który w ostatnich sekundach strzelił zwycięskiego gola. Dawno nie prowadziłem turnieju oldbojów, w którym tak naprawdę po 19 meczach (z 21 zakontraktowanych) żaden zespół nie wiedział, które zajmie w nim miejsce. Świadczy to o bardzo wyrównanym poziomie zespołów uczestniczących w turnieju. Co bardzo cieszy. Tak więc o czołowych miejscach w turnieju decydował mecz 20, w którym to doszło do derbowego pojedynku pomiędzy Oldbojami Gryfa  i  Iskry Białogard. Wygrana Iskry dawała jej III m-ce w turnieju i II m-ce Gryfowi, a turniej wygraliby oldboje Zrywu Kretomino. Natomiast wygrana Oldbojów Gryfa nad Iskrą Białogard zapewniała Gryfowi zwycięstwo  w turnieju, zapewniała też II miejsce dla Zrywu Kretomino i III miejsce dla Olimpa Złocieniec. Oldboje Gryfa ani na moment nie odpuścili Oldbojom Iskry pewnie wygrywając mecz 3 : 1 zapewniając sobie triumf w Turnieju.  Ostatni 21 mecz również decydował  o miejscach zespołów. Pamet Świdwin grał  tu z Ikarem Krosino. Wygrana Pametu dawała im V m-ce w turnieju, a wygrana Ikara plasowała ich zespół na IV m-cu.  Mecz wygrali 1 : 0 Oldboje Pametu Świdwin.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Oldboje Gryf Białogard         -    13        13 – 8

2.  Zryw Kretomino                         -    11        12 – 8

3.  Olimp Złocieniec                        -    9        13 - 9

4.  Gryf Kamień Pomorski              -    8        11 - 14

5.  Pamet Świdwin                          -    7        9 – 11

6.  Ikar Krosino                               -     6        9 – 12

7.  Oldboje Iskra Białogard            -     6        6 – 11

W zespole Pametu Świdwin zagrali: Artur Wieczorkiewicz, Roman Granosik (4 bramki), Paweł Kiciński, Krzysztof Kajder, Andrzej Sosnowski (2 bramki) i Bartek Baran.

Ikar Krosino reprezentowali: Marcin Tabaczuk, Andrzej Głąb, Sebastian Wróbel (3 bramki), Tomasz Śmigasiewicz, Piotr Dziubak (4 bramki), Robert Zych (2 bramki) i  Jacek Moczulski.

Koronę Króla Strzelców odebrał  Rafał Dziągwa z Gryfa Kamień Pomorski, który w sześciu meczach strzelił 8 bramek. Najlepszym bramkarzem uznano Jacka Wilka z Oldbojów Gryfa Białogard, a najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrano Konrada Kiełbasę z Olimpa Złocieniec. Wyróżnieni piłkarze i wszystkie zespoły uczestniczące w Turnieju otrzymały puchary i nagrody indywidualne, które wręczał Wicestarosta Białogardzki Piotr Pakuszto oraz  Waldemar Serafin  i Tomasz Mancewicz - główni organizatorzy turnieju. W przerwach w turniejowej rywalizacji raczono się do woli ciastem przygotowanym przez organizatorów, a na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy turnieju zjedli smaczny obiad. Mecze perfekcyjnie sędziowali: Marcin Leśniewski, Marcin Matysek i Wojciech Jankowski,      a sędzią czasowym był Paweł Krzywy. Opiekę medyczną sprawował ratownik medyczny Tomasz Szulc, a turniej prowadził i czuwał nad jego sprawnym przebiegiem: Andrzej Schneider Prezes Pomorskiej Ligi Oldbojów w Piłce Nożnej.

Prezes PLO – Andrzej Schneider