W Świdwinie sukces Przyjaciół Walasa
poniedziałek, 13 lutego 2017 11:07

11 lutego 2017 roku w Hali Widowiskowo - Sportowej przy ul. Jana Pawła II w Świdwinie  odbył się IV TURNIEJ  WALASA w HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ. Piękna hala od rana do wieczora pękała w szwach… Tego dnia Akademia Piłkarska Technik Świdwin wraz z  Stowarzyszeniem Turystyczno – Sportowym Przyjaciele Walasa zorganizowała kolejny już turniej piłkarski poświęcony pamięci Łukasza Walko. Dla Łukasza Walko piłka nożna była wszystkim.  Kiedy wspólnie z kolegami zdobył mistrzostwo województwa szkół podstawowych wiedział, że to początek. Później z dużym powodzeniem grał w Spójni Świdwin i Hutniku Szczecin. Z kolegami  z Politechniki Szczecińskiej wywalczył Mistrzostwo Polski Szkół Wyższych. Po studiach wrócił do Świdwina i tu dalej uprawiał ukochaną  dyscyplinę sportu. Kiedy narodził się pomysł założenia szkółki piłkarskiej dla najmłodszych bez namysłu podjął się funkcji trenera. Dzieci, które trenował w Akademii Piłkarskiej Technik Świdwin go uwielbiały.

W czerwcowy wieczór 2013 roku zmarł tragicznie w wyniku odniesionych ran w wypadku drogowym na krajowej „szóstce” w okolicach Karlina. Miał wtedy zaledwie 33 lata. Znali go też prawie wszyscy ze sportowej świdwińskiej społeczności. Miał też wielu oddanych przyjaciół.  Turniej zorganizowano niejako w dwóch turach. W pierwszej od rana grały dzieci  z roczników 2005 i młodsi. Widowisko niesamowite. Emocji było wiele. Mimo tak młodego wieku piłkarzy oglądaliśmy wiele akcji, które zapierały dech w piersiach. Po krótkiej przerwie organizacyjnej rozegrano drugą turę zawodów – turniej dla dorosłych. Tu zmagania toczyły się od godziny 15.00 do 19.00, a udział w IV Turnieju Walasa wzięło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupach grano systemem „każdy z każdym”. Po dwa najlepsze zespoły z grup A i B awansowały do półfinału. Przegrywający z półfinałów grali mecz o III miejsce. Wygrywający oczywiście zagrali mecz finałowy. Czas wszystkich meczy 1 x 10 minut, a mecz finałowy 2 x 8 minut.

Wyniki Grupy A:

1)   SMAD-KOP Ząbrowo                  -    Przyjaciele Walasa                          1 : 2

2)   TV Rega                                       -    Global  Szczecin                              0 : 2

3) SMAD-KOP Ząbrowo                    -    TV Rega                                         3 : 0

4)    Przyjaciele Walasa                       -    Global Szczecin                              0 : 2

5)    Global  Szczecin                          -    SMAD-KOP Ząbrowo                    0 : 0

6)    TV Rega                                      -    Przyjaciele Walasa                          0 : 2

Do półfinału z grupy A awans wywalczyli: Global Szczecin z I miejsca oraz Przyjaciele Walasa z  drugiego.

Trzecie miejsce w tej grupie zajęli piłkarze SMAD-KOP Ząbrowo, a czwarte TV Rega.

Wyniki Grupy B:

1)    STS Przyjaciele Walasa                -    Pamet Świdwin                                 0 : 3

2)    Spójnia Świdwin                           -    Ikar Cenrum Meblowe Serafin             0 : 2

3)    STS Przyjaciele Walasa                -    Spójnia  Świdwin                               1 : 2

4)    Pamet Świdwin                            -    Ikar Cenrum Meblowe Serafin             0 : 1

5)    Ikar Cenrum Meblowe Serafin        -    STS Przyjaciele Walasa                     2 : 0

6)    Spójnia Świdwin                            -    Pamet  Świdwin                                0 : 2

Do półfinału z grupy B z pierwszego miejsca awansował IKAR Centrum Meblowe Serafin i Pamet Świdwin, który wywalczył II miejsce w tej grupie. Trzecie miejsce zajęła Spójnia Świdwin, a czwarte Stowarzyszenie Turystyczno - Sportowe Przyjaciele Walasa. Przed półfinałami rozegrano mecz o VII miejsce, w którym TV Rega w regulaminowym czasie zremisowała 1 : 1  z STS Przyjaciele Walasa i o zwycięstwie STS Przyjaciele Walasa decydowała seria rzutów karnych. Tu lepszymi 2 : 3 okazali się piłkarze STS Przyjaciele Walasa i to oni zajęli VII miejsce w turnieju. Następnie rozegrano mecz o V miejsce, w którym Spójnia Świdwin nie dała żadnych szans zespołowi SMAD-KOP Ząbrowo wygrywając ten mecz 4 : 0. Dwa mecze półfinałowe dostarczyły widzom niebywałą ilość emocji. W pierwszym półfinale  - Global Szczecin pokonał nieznacznie bo 2 : 1 Pamet Świdwin i jako pierwszy awansował do finału turnieju. W drugim – Przyjaciele Walasa postawili trudne warunki piłkarzom Ikara Centrum Meblowe Serafin i w regulaminowym czasie zremisowali 0 : 0. Kolejny mecz musiała więc rozstrzygać seria rzutów karnych. Mały horror i mała sensacja. Przyjaciele Walasa strzelają o jedną bramkę więcej i ku wielkiej radości i kibiców i zawodników mecz wygrywają 4 : 3 awansując do finału. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Ikarem Centrum Meblowe Serafin, a Pametem Świdwin kończy się zwycięstwem 3 : 0 przez Ikara Centrum Meblowe Serafin. Finał to trzeci mecz zakończony w regulaminowym czasie remisem 1 : 1, a w serii rzutów karnych o jedną bramkę więcej strzelili Przyjaciele Walasa i to oni wygrali IV Turniej Walasa o Puchar Burmistrza Miasta Świdwin.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Przyjaciele Walasa
  2. Global Szczecin
  3. Ikar Centrum Meblowe Serafin
  4. Pamet Świdwin
  5. Spójnia Świdwin
  6. Smad-Kop  Ząbrowo
  7. Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe
  8. TV Rega

Koronę „KRÓLA STRZELCÓW”  odebrał Paweł Pawlaczek  z Global Szczecin. Najlepszym bramkarzem okazał się Kamil Jagodziński z Ikar Centrum Meblowe Serafin, a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Krzysztofa Kajdera z Pametu Świdwin. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali puchary i pamiątkowe medale. W przerwach turniejowej rywalizacji raczono się herbatą, kawą,  ciastem oraz kiełbaskami, zupą grochową i pomidorową. Wszystkie mecze sędziowali: Wojciech Wieczorek i Paweł Wołejszo ze Świdwina,  sędzią czasowym był Piotr Szwabis, opiekę medyczną sprawował Sławomir  Ostapiec – ratownik medyczny, a  nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali Rafał Polak i Andrzej Schneider - Prezes Pomorskiej Ligi  Oldbojów.

Na koniec przekazano podziękowania dla Burmistrza Miasta Świdwin, oraz wielu innych sponsorom imprezy oraz Grzegorzowi Wójcikowi i rodzicom dzieci z Akademii Piłkarskiej Technik Świdwin za pomoc w przygotowaniu turnieju.

Impreza bardzo pożyteczna i bardzo udana. Trybuny hali od rana pękały w szwach.

Łukasz Walko pozostaje w naszej pamięci.

 

Andrzej Schneider

 

20170211_19365420170211_19373520170211_19390520170211_193934

 

Nowa strona www

Szpital w Połczynie-Zdroju

Reklama
Jakich informacji szukasz na naszej witrynie?
 

Szukaj na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 166 gości