środa, 08 lutego 2017 14:20
kaz

W dniach 3-5.03.2017r. po raz XXV na ŚHT i wzdłuż ulicy 1 Maja, odbędzie się jarmark kresowy, zw. KAZIUKAMI WILEŃSKIMI , a zakończony mszą świętą w dn. 5.03.2017 r. w kościele MBNP, odprawianą w intencji Polaków na Wileńszczyźnie i kresowian na Ziemi Świdwińskiej .

Równocześnie w dn. 3.03.2017 r. już po raz ósmy na ŚHT spotkają się Kazie i Kaziki, aby zamanifestować sympatię do swojego patrona i odnowić zadzierzgnięte znajomości i poszerzyć krąg swych imienników. przy recitalu znanego wilniuka Jerzego Garniewicza.

Imprezy te odbywają się pod patronatem Burmistrza Miasta- Jana Owsiaka, a inicjatorem i współorganizatorem jest Towarzystwo Miłośników Wilna i b. Kresów Wschodnich, natomiast wiodąca rolę pełni Świdwiński Ośrodek Kultury- Zamek .

Przybyłym kupcom, rzemieślnikom, hobbystom i artystom zostaną udostępnione nieodpłatnie stoiska. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, liczy się czas zgłoszenia udziału w imprezie: na prostokącie jezdni (brama kamienna – ul. 1 Maja) organizatorzy nie zapewniają stoisk, wobec tego należy mieć własny stolik.

Hala Targowa otwarta jest od godz. 8.00.

Czas handlującym i zwiedzającym umilą występy zespołów szkolnych , przedszkolnych i ludowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie wszystkich chętnych, szukających reklamy i zbytu swego towaru, wymiany doświadczeń, wszelkich ciekawostek i dobrej zabawy.

W ten sposób włączymy się do propagowania polskiej twórczości ludowej i bogatego folkloru wileńskiego oraz zamanifestujemy solidarność z Rodakami, zamieszkującymi Ojcowiznę na Litwie.

Zgłoszenia do udziału w XXV KAZIUKACH WILEŃSKICH i VIII Zjeździe Kazimierzy prosimy nadsyłać listownie, telefonicznie lub faksem pod adres:

Świdwiński Ośrodek Kultury

ul. Niedziałkowskiego 17

78 – 300 Świdwin

tel.(faks) 94365 22 -77

Pragnących skorzystać z noclegu odsyłamy do hotelików : „ Wiktor”–94365 14 - 68 „ Relax” – 094365 72- 73, „ Świdwin” – 604 236 388