III Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Rąbino
poniedziałek, 06 lutego 2017 13:00

W dniu 05.02.2017r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Rąbinie odbyła się trzecia edycja turnieju szachowego o Puchar Wójta Gminy Rąbino. Oficjalnego otwarcia i uroczystego wręczenia nagród, dokonał Pan Krzysztof Majewski Wójt Gminy Rąbino. Pomimo trudnych warunków drogowych /gołoledź/, do Rąbina przyjechało 62 zawodników z trzech województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i pomorskiego.

Pierwsze miejsce w turnieju open zajął Twarogiel Tadeusz z Gorzowa Wielkopolskiego, drugie miejsce w tej doborowej obsadzie zajął młody dwunastoletni zawodnik z Hetmana Koszalin Łuczak Filip, trzecie miejsce wywalczył Peter Rafał z Łobza. Pierwsze miejsce w kategorii junior zajął Wittych Maciej z Koszalina, drugie miejsce zajął Lampa Szymon z Kołobrzegu, trzecie miejsce zajął Lubasiński Wojciech z Połczyna-Zdroju. Puchar dla najlepszego zawodnika z Gminy Rąbino, wywalczył Pan Łukasz Karczewski z Kłodzina. Nagrodą Fair-play, wyróżniony został Dudek Kuba z Gościna. Organizatorzy turnieju, pracownicy kultury w Rąbinie, Pani Ela, Pani Ania, Pani Ala, Pani Teresa, Pan Bogdan i Pan Andrzej, włożyli dużo serca w przygotowaniu zawodów, nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali członkowie klubu „Caissa” w Połczynie-Zdroju.

Uczestnicy zawodów mieli do dyspozycji dobrze zaopatrzony barek kawowy, wszystkim bardzo smakowała grochówka podana przez Panią Elę. Uczestnicy zawodów wywieźli miłe wrażenia z gościnnego Rąbina.

Sponsorem strategicznym imprezy jest Gmina Rąbino oraz Starostwo Powiatowe w Świdwinie.

Do zobaczenia za rok !

Wiesław Bućko