Dobry występ Oldbojów Pametu Świdwin
poniedziałek, 30 stycznia 2017 16:21

28 stycznia 2017 roku w Hali Sportowej przy ul. Kościuszki 1A w Karlinie odbył się III TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ OLDBOJÓW o Puchar Burmistrza Karlina. Współorganizatorami turnieju byli Zarząd Obiektów Sportowych, Turystki i Rekreacji w Karlinie, KS MaxTrans/Sokół Karlino i Stowarzyszenie Oldbojów Piłki Nożnej „Pomorska Liga Oldbojów”. W turnieju uczestniczyło 8 zespołów - w drodze losowania podzielonych na dwie grupy. W grupie A wystąpili: Intermarche/Rega Trzebiatów, Ikar Krosino (oba zespoły II liga PLO), Oldboje Iskra Białogard i Zryw Kretomino (oba zespoły I liga PLO). W grupie B zagrali: Amator Kołobrzeg (I liga PLO), Bizon 1977 Cerkwica, Maxtrans/Sokół Karlino i Pamet Świdwin (II liga PLO). Zawody w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”, zmiany „lotne”, czas zawodów 1 x 12 min., a w finale rozegrano mecz 2 x 10 minut. Łącznie zagrano 18 spotkań, momentami bardzo emocjonujących, a w szczególności mecz finałowy. Łącznie strzelono 94 bramki, a gole Tomasza Tomaszczenika z Trzebiatowa i Romana Grosika z Pametu ucieszyłyby oko najwybredniejszego kibica i pokazały wysokie umiejętności piłkarskie.

WYNIKI GRUPY A

1) Intermarche/Rega Trzebiatów - Zryw Kretomino 1 : 3

2) Ikar Krosino - Oldboje Iskra Białogard 4 : 2

3) Intermarche/Rega Trzebiatów - Ikar Krosino 3 : 3

4) Zryw Kretomino - Oldboje Iskra Białogard 0 : 2

5) Oldboje Iskra Białogard - Intermarche/Rega Trzebiatów 4 : 1

6) Ikar Krosino - Zryw Kretomino 2 : 2

Awans do półfinału z grupy A wywalczyli Oldboje Iskra Białogard i Ikar Krosino

WYNIKI GRUPY B

1) Bizon 1977 Cerkwica - Pamet Świdwin 0 : 3

2) Maxtrans/Sokół Karlino - Amator Kołobrzeg 2 : 1

3) Bizon 1977 Cerwica - Maxtrans/Sokół Karlino 1 : 2

4) Pamet Świdwin - Amator Kołobrzeg 1 : 4

5) Amator Kołobrzeg - Bizon 1977 Cerkwica 4 : 1

6) Maxtrans/Sokół Karlino - Pamet Świdwin 1 : 4

Awans do półfinałów z grupy B wywalczyli Amator Kołobrzeg i Pamet Świdwin.

Po rozgrywkach grupowych zgodnie z układem w tabelach rozegrano spotkania o końcową klasyfikacje w turnieju. I tak zespoły, które w tabeli grupy A i B zajęły 4 m-ca zagrały mecz o VII m-ce w turnieju. Tu Intermarche/Rega Trzebiatów pokonała 3 : 1 oldbojów Bizona 1977 Cerkwica. Zespoły, które w tabeli grupy A i B zajęły 3 m-ca grały mecz o V m-ce w turnieju. W tym meczu Zryw Kretomino w regulaminowym czasie zremisował 1 : 1 z Maxtrans/Sokół Karlinio i o zwycięstwie decydowała seria rzutów karnych. Tu lepszymi okazali się oldboje z Kretomino pokonując gospodarzy turnieju 4 : 3.

W pierwszym pojedynku półfinałowym Oldboje Iskry Białogard ulegli 2 : 4 Pametowi Świdwin. W drugim zaś Ikar Krosino uległ 1 : 3 oldbojom Amatora Kołobrzeg. Przegrywający w obu spotkaniach półfinałowych rozegrali mecz o III miejsce w turnieju, które zdobyli Oldboje Iskry Białogard pokonując 5 : 2 Ikar Krosino. Zwycięzcą II Turnieju Halowej Piłki Oldbojów o Puchar Burmistrza Karlina zostali oldboje Amatora Kołobrzeg, którzy po bardzo emocjonującym, aczkolwiek stojącym na wysokim poziomie meczu pokonali 8 : 5 ubiegłorocznego zwycięzcę imprezy Pamet Świdwin. W składzie Amatora Kołobrzeg wystąpili: Maciej Kowalski, Piotr Dubiela, Ireneusz Pozorski, Sylwester Hały, Jacek Maślany, Mariusz Rymarz, Bartosz Mielczarek, Zbigniew Słowik, Grzegorz Piwko i Andrzej Wojciechowski. W Pamecie Świdwin grali: Jerzy Goleniowski, Adam Paprocki, Janusz Paprocki, Andrzej Sosnowski, Dariusz Paszkiewicz, Artur Wieczorkiewicz, Grzegorz Wójcik, Leszek Kuzio, Roman Granosik, Sebastian Prus i Paweł Kiciński.

Końcowa klasyfikacja Turnieju:

1. Amator Kołobrzegu

2. Pamet Świdwin

3. Oldboje Iskra Białogard

4. Ikar Krosino

5. Zryw Kretomino

6. Maxtrans/Sokół Karlino

7. Intermarche/Rega Trzebiatów

8. Bizon 1977 Cerkwica

Koronę Króla Strzelców przyozdobioną 9 brylantami strzelonych bramek założył Piotr Dubiela z Amatora Kołobrzeg. Najlepszym bramkarzem został wybrany – Maciej Kowalski z Amatora Kołobrzeg, a najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Andrzeja Sosnowskiego z Pametu Świdwin. Wyróżnieni piłkarze otrzymali piękne statuetki, a wszystkie zespoły uczestniczące w Turnieju puchary, które wręczali Burmistrza Karlina – Waldemar Miśko i Tadeusz Staszewski organizator turnieju.

W przerwach turniejowej rywalizacji krzepiono się do woli ciastem, a po sportowych zmaganiach w Barze Bistro Bogdana Góralczyka stracone kalorie uzupełniono tradycyjnym schaboszczakiem i zupką krzepką.

Zawody sędziowali: Józef Dąbrowski, Artur Karwas i Zdzisław Ryfun - wszyscy z Koszalina, wspomagani przez Dariusza Jaguścika z Karlina, który był sędzią czasowym i jednocześnie sprawował opiekę medyczną. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał Andrzej Schneider – prezes Stowarzyszenia Oldbojów Piłki Nożnej „Pomorska Liga Oldbojów”.

Prezes Pomorskiej Ligi Oldbojów

Andrzej Schneider