Biuletyn Informacyjny Powiatu Świdwińskiego
piątek, 30 października 2009 09:12

Bo mi tak w duszy gra

Wydajemy siódmy numer  bezpłatnego Biuletynu Informacyjnego Powiatu Świdwińskiego.
Gratulujemy sukcesu naszemu maratończykowi Wojciechowi Pismenko, także „Skarbom” ze Sławoborza – promującym swoimi osiągnięciami nasz powiat świdwiński.
Informujemy o Spotkaniu Pokoleń i pracy dla cudzoziemców. Także o „Szpitalu w dzierżawę”, czyli o ostatnich decyzjach związanych ze szpitalem w Połczynie-Zdroju.

Nasze samorządy po raz pierwszy podpisały listy intencyjne z sąsiadem ze Wschodu – obszerną relację na ten temat zamieszczamy w artykule „Spotkania z Ukrainą” str. 4-5.
Informacje na temat niektórych sposobów dbania o własne zdrowie  przekazujemy w trzech artykułach: „Sezon na grypę”, „Niebezpieczne spalanie” i „Marta” – dla zmęczonych i przepracowanych.
Pokazujemy, jak pomaga w pracy funkcjonariuszom policji w Świdwinie owczarek niemiecki ,,Ajon” - dbając w ten sposób o nasze bezpieczeństwo, ale... nie tylko ten sympatyczny wilczur troszczy się o nas. W ostatnich dniach odbyło się  wiele  ćwiczeń strażaków i Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego: ,,Pożar w Krzecku” i ,,Huragan 2009” – str. 20.
Wracamy także do wspomnień „Z tych miast kresowych” – o jubileuszu Sybiraków informujemy na str. 19.
Anna Strzelecka – Knut przypomina „Wielkiego Polaka – Juliusza Słowackeigo” w 200 rocznicę urodzin i przedsięwzięciach związanych z obchodami tej rocznicy w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie.
O „Rycerzach”, którzy coraz częściej odwiedzają powiat świdwiński – relacja i fotoreportaż Grzegorza Szczepańskiego na str. 23.
Zapraszamy także do  chwili wspomnień „Bo mi tak w duszy gra”, „Z dożynkowym bochnem” z Powiatowego  Święta Plonów, które nie tak dawno odbyły się w Rzepczynie i Fotoreportażu na ten temat: „Swojska atmosfera – Gościnność miejscowych” – str. 22 i 24.
Poszczególne samorządy w naszym powiecie przekazują nam – jak zawsze – porcję „wieści” - na stronach 8-15, a my zachęcamy do: Tej jednej nocy – str. 21, bo trzeba zapoznać się z ta informacją.
   Nr 7 Biuletynu ukarze się 16 października. Dostępny będzie w siedzibie starostwa powiatowego przy ul. Mieszka I, 16 w Świdwinie – Punkcie Informacji (na parterze budynku). Po 200 egzemplarzy otrzymają samorządy, które na stałe współpracują z nami i to one rozprowadzą Biuletyn na swoim terenie m.in.: w sołectwach, szkołach, świetlicach. Przekażą go także miejscowym przedsiębiorcom, stowarzyszeniom, placówkom handlowym.
Jak zawsze, zapraszamy do współpracy. Piszcie do nas na adres:

Danuta Iskrzycka, rzecznik prasowy starostwa