Żeby już nigdy łagrów nie było !

sybiracy2017-0088Mija właśnie 77 lat od masowych wywózek Polaków z Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej w głąb Związku Radzieckiego na Syberię i daleką Północ, na „nieludzką ziemię”, do obwodów: archangielskiego, irkuckiego, nowosybirskiego, omskiego, do Kazachstanu, Jakucji, Ałtajskiego i Krasnojarskiego Kraju. Sowieci w pierwszej kolejności wywozili polskich osadników wojskowych byłych żołnierzy wojny polsko - bolszewickiej w 1920 r., pracowników leśnych, pracowników PKP, i urzędników państwowych. Następnie policjantów, wojskowych, nauczycieli, działaczy społecznych i kupców.

Dnia 2 marca 2017 r. z inicjatywy Przewodniczącej Rady Powiatu, Starosty Świdwińskiego oraz Burmistrzów i Wójtów, w Gimnazjum im. Osadników Wojskowych w Świdwinie spotkały się pokolenia na uroczystości upamiętniającej wielkie deportacje Polaków na Syberię w czasie II wojny światowej. W uroczystości uczestniczyli Sybiracy ze Świdwina, Połczyna - Zdroju, Zajączkówka i Smołdzięcina, którzy przeżyli koszmar zesłania, a którzy wówczas byli dziećmi i młodzieńcami.

Więcej…
 
Uroczystości wyzwolenia Świdwina

 

W piątek 3 marca na Placu Konstytucji 3 Maja odbyła się coroczna uroczystość z okazji wyzwolenia Świdwina.
Po zakończeniu mszy w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Pamięci Poległym i Pomordowanym Żołnierzom. Po przemówieniach władz miasta oraz dowódcy 1 SLT w Świdwinie i przeczytaniu apelu poległych oddano salwę honorową. Następnie przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, firm i instytucji oraz zakładów pracy złożyli kwiaty pod pomnikiem. Z ramienia Starostwa Powiatowego na uroczystości obecna była Przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Malitowska, a także Starosta Świdwiński Mirosław Majka.
IMG_9379
W piątek 3 marca na Placu Konstytucji 3 Maja odbyła się coroczna uroczystość z okazji wyzwolenia Świdwina.
Po zakończeniu mszy w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Pamięci Poległym i Pomordowanym Żołnierzom.
Po przemówieniach władz miasta oraz dowódcy 1 SLT w Świdwinie i przeczytaniu apelu poległych oddano salwę honorową. Następnie przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, firm i instytucji oraz zakładów pracy złożyli kwiaty pod pomnikiem. Z ramienia Starostwa Powiatowego na uroczystości obecna była Przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Malitowska, a także Starosta Świdwiński Mirosław Majka.
Więcej…
 
OGŁOSZENIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdwinie uprzejmie informuje, że z dniem 06.03.2017 r. rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Warunki uczestnictwa osoby niepełnosprawnej w programie w module II:

Więcej…
 
Targi Edukacyjne 2017
DSC_7529

Dnia 02.03.2017r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Świdwinie odbyły się prezentacje uczelni wyższych. Była to już VII edycja tego typu imprezy. Naszymi gośćmi byli: Politechnika Koszalińska, Uniwersytet Szczeciński, Centrum Nauki i Biznesu „Żak”, Szkoła Biznesu, Wydział Przedsiębiorczości w Gryficach, Akademia Pomorska w Słupsku i wiele innych. Ten dzień przeminął w bardzo miłej atmosferze, wielu uczniów zaczerpnęło ciekawych rad na temat dalszego kształcenia i rozwijania się. Pozwoliło to również na zapoznanie się z wymaganiami różnych uczelni. Dla jednych okazywały się one proste, a niektórych zmotywowały do jeszcze większej pracy. Największym atutem było to, że gościliśmy również studentów, od których można było się dowiedzieć, jak przebiegają dane zajęcia i poznać cząstkowo wymagania wykładowców.

Więcej…
 
Ferie zimowe 2017 w Zespole Placówek Oświatowych

IMG-20170227-WA0039Ferie zimowe 2017 w Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie-Zdroju ( w Domu Wczasów Dziecięcych).

W terminie od 19.02.2017r. - 26.02.2017r. w Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie-Zdroju przebywało 80 dzieci w wieku 9-15 lat z Powiatu Świdwińskiego.

Dzieci przyjechały do nas z rożnych gmin, takich jak:, Sławoborze i Połczyn Zdrój, oraz dzieci z UKS” REGA” w Bierzwnicy i kilkoro dzieci z całego kraju.

 

Więcej…
 
Dzieci Płocka na feriach w Połczynie-Zdroju
2

DZIECI PŁOCKA

na feriach zimowych 2017 w Zespole Placówek Oświatowych

w Połczynie-Zdroju ( w Domu Wczasów Dziecięcych).

W terminie od 13.02.2017r. - 19.02.2017r. w Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie-Zdroju przebywało 90 dzieci w wieku 9-16 lat z Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „ Dzieci Płocka”..

Katalog Dzieci Płocka <---kliknij

 

Więcej…
 
Mobilny Punkt Informacyjny w Świdwinie

widwinLokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinku wraz ze Starostwem Powiatowym w Świdwinie, serdecznie zapraszają na indywidualne spotkanie – rozmowę  ze specjalistą ds. funduszy europejskich w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, podczas którego będzie można otrzymać informację m.in. o:

-        wsparciu z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020,

-        środkach na otwarcie działalności gospodarczej,

-        dotacjach i pożyczkach na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej,

-        finansowaniu kursów i szkoleń zmierzających do podniesienia kwalifikacji zawodowych,

-        zasadach pozyskania dofinansowania,

-        aktualnych i przyszłych ogłoszeniach o naborach wniosków.

Więcej…
 
Przybysław z Pucharem Wójta Gminy Świdwin

26 lutego 2017 roku w Hali Sportowej w Lekowie odbył się HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ o Puchar Wójta Gminy Świdwin. Organizatorem turnieju była Gmina Świdwin, a jego uczestnikami zespoły z miejscowości gminy Świdwin. W turnieju uczestniczyło 10 zespołów - w drodze losowania podzielonych na dwie grupy. W grupie A wystąpili: Krosino, Smardzko, Kluczkowo, Oldboje Gmina Świdwin i Klępczewo. Natomiast w grupie B zagrali: Bełtno, Lekowo, Przybysław, Oldboje Ikar Krosino i Rusinowo. Zawody w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”, zmiany „lotne”, czas zawodów 1 x 10 min.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 316

Nowa strona www

Szpital w Połczynie-Zdroju

Reklama
Jakich informacji szukasz na naszej witrynie?
 

Szukaj na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 132 gości