Nabór reprezentantów NGO do prac komisji konkursowych

 

Otwarte konkursy ofert UM - tworzenie bazy członków komisji
Na obecnym etapie tworzona jest baza przedstawicieli organizacji pozarządowych lub podmiotów,
o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, którzy są zainteresowani udziałem w pracach komisji konkursowych Województwa Zachodniopomorskiego
w latach 2010 i 2011.
Więcej…
 
Diabetycy zapraszają na seminarium

 

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Powiatowy w Świdwinie zaprasza na seminarium z przedstawicielem firmy Mona-Vie celem zapoznania z najnowszymi suplementami dietetycznymi uzupełniającymi codzienną dietę w przypadku chorób: cukrzycy i jej powikłań, układu krążenia, kardiologicznych, otyłości.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdwinie przy ul. Podwale 2, w dniu 19.06.2010 roku o godz. 10.00
u imieniu Zarządu PSD OP
Paweł Gasztold
Więcej…
 
WIZYTA NIEMIECKICH ROLNIKÓW W POWIECIE ŚWIDWIŃSKIM

p1040820

 

W dniach 4-6 czerwca na zaproszenie Stowarzyszenia Ekoland w naszym Powiecie przebywali przedstawiciele niemieckiego Stowarzyszenia Rolników Ekologicznych NATURLAND. Wizyta miała na celu nawiązanie współpracy i wymianę doświadczeń między członkami naszych Stowarzyszeń.

 

Więcej…
 
Bezpłatne seminarium dla organizacji pozarządowych

 

Kołobrzeskie seminarium: Jawnie, Przejrzyście, Odpowiedzialnie. Standardy w organizacjach pozarządowych
Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Kołobrzeg 2010 we współpracy z Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych organizuje seminarium dla organizacji pozarządowych województwa wachodniopomorskiego. Celem seminarium jest wypracowanie i upowszechnienie standardów działania organizacji pozarządowych i procedur ich wdrażania.
Termin seminarium: dnia 12 czerwca 2010 r.

Więcej…
 
Nabór wniosków „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” w dniach 28.06.2010 r. - 09.07.2010 r.
Więcej…
 
XIV ŚWIDWIŃSKI DZIEŃ KULTURY KRESOWEJ
XIV ŚWIDWIŃSKI  DZIEŃ KULTURY KRESOWEJ
Niedziela 30.05.2010r. na świdwińskim podzamczu upłynęła pod znakiem wspomnień o kulturze i tradycjach kresowych – Lwowa i Wilna. Organizatorami imprezy pod patronatem Burmistrza Miasta Świdwin Jana Owsiaka po raz czternasty były Towarzystwa Kresowe Wilna i Lwowa i Świdwiński Ośrodek Kultury.
Od godz. 11.00 zorganizowany był jarmark kresowy, na którym można było kupić potrawy kresowe, zabawki i inne specjały. Wystąpił zespół wokalny „MOPSIKI” ze Świdwińskiego Domu Samopomocy w Świdwinie.
O godz. 12.00 w kościele pw. MBNP odprawiona była msza św. w intencji Polaków na Wschodzie i Kresowian na ziemi świdwińskiej z udziałem Kresowiaków czytających lekcje, modlitwy wiernych i ofiarowania darów ołtarza: chleb lwowski, wileński, miód, nowalijki, kwiaty, którą celebrował ks. Proboszcz Ryszard Kizielewicz.
Po mszy św. spod świątyni ruszył ulicami centrum miasta na podzamcze – miejsce imprezy barwny korowód zespołów artystycznych wraz z władzami miasta i powiatu, organizatorami i Kresowianami.
O godz. 13.30 festyn kresowy rozpoczęli jego organizatorzy – prezesi Towarzystw Kresowych Lwowa – Mieczysław Kostur, Wilna – Anna Teresińska i dyrektor ŚOK – Marian Wiszniewski, który serdecznie powitał patrona imprezy burmistrza Świdwina Jana Owsiaka, starostę świdwińskiego Mirosława Majkę, członka Zarządu Powiatu Krystynę Wojnicką, wiceburmistrza  Krzysztofa Wasicionka, przewodniczącego Rady Miasta Romana Artyńskiego i kierownika Wydziału Oświaty Bogdana Wachowiaka. Burmistrz Jan Owsiak otwierając festyn podkreślił znaczącą rolę Towarzystw Kresowych Lwowa i Wilna w życiu społecznym i kulturalnym miasta.
Prezes M. Kostur uhonorował Złotą Odznaką Zasłużonego dla Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich przyznaną przez ZG TMLiKPW uchwałą nr 318 z dnia 17.03.2010r : Jana Owsiaka – burmistrza, Barbarę Kolasińską, Artura Ardziejewskiego i Artur Domaradzkiego – kierowników zespołów wykonujących repertuar kresowy od 14 lat.
Następnie do godziny 19.30 występowały zespoły: „Leszczyna” z Pęcerzyna, „Diament” z ZS Brzeżno, „Ambert” z ZS Bierzwnica, „Twist” i „Pantera” z ZS Lekowo, romski „Młode gwiazdki” z SP nr 2 w Świdwinie, „Interfour” z Gimnazjum w Świdwinie, „Od Stefana” z ZSR CKP w Świdwinie. Orkiestra Dęta ŚOK, zespoły z Koszalina: „Bałtyk”, „Śródmieście”, „Złote Nutki”, „Sztorm” i kapela „Przylesianie”, która w stylu lwowskim zakończyła świdwiński festyn kultury kresowej. Wystąpiło 15 zespołów, 195 wykonawców. Przedstawione w programie artystycznym poezja i piosenka były pełne uroku i humoru lwowskiego.
Podsumowany został, organizowany przez prezes TMWibKW Annę Teresińską, konkurs „Tradycje wileńskie w naszym regionie – Moje wymarzone spotkanie z Wilnem”. Wpłynęło 87 prac. Laureatem w kategorii plastycznej został Jarosław Pawelec, a w kategorii literackiej Lucyna Pawelec i Katarzyna Kupiec.
Warto też zaznaczyć, iż program Dnia Kultury Kresowej poprzedzony był w piątek 28 maja w bibliotece w zamku otwarciem wystawy fotograficznej „Dawne Polskie Kresy Wschodnie – ocalmy od zapomnienia” – zorganizowanej przez prezesów towarzystw i Kierownika MBP Teresę Ludwikowską oraz spotkaniem autorskim z byłą znaną świdwińską polonistką liceum dr Władysławą Bilską – Homa ze Szczecina, autorką  książki „Z podolskiej Płotyczy na zachód Polski”.
Organizatorzy serdecznie dziękują władzom samorządowym powiatu i miasta Świdwin oraz wójtowi gminy Brzeżno za wsparcie finansowe, a także sponsorom, dzięki którym można było rozwiązać wiele spraw organizacyjnych i ugościć zespoły i osoby zaangażowane. Są to: firma produkcyjno-handlowa „Sezam”, Krystyny i Henryka Śliwów, piekarnia „Małgorzatka” Barbary i Krzysztofa Głowackich i restauracja „Zamkowa” Anny Kłosińskiej i Romana Tałochy.
Serdecznie dziękujemy wspaniale prowadzącej festyn Beacie Górskiej z ŚOK, występującym zespołom, dyrektorom szkół, nauczycielom, pracownikom kultury i młodzieży za realizację inspirowanej przez Towarzystwa tematyki kresowej. Za oprawę plastyczną Joannie Nowickiej i akustykowi Andrzejowi Warianka z ŚOK. Szczególne słowa uznania składamy Tomaszowi Nowackiemu kierownikowi muzycznemu zespołów z Koszalina.
Zapraszamy na XV – jubileuszowy Dzień Kultury Kresowej Świdwin 2011.
Mieczysław Kostur
Niedziela 30.05.2010r. na świdwińskim podzamczu upłynęła pod znakiem wspomnień o kulturze i tradycjach kresowych – Lwowa i Wilna. Organizatorami imprezy pod patronatem Burmistrza Miasta Świdwin Jana Owsiaka po raz czternasty były Towarzystwa Kresowe Wilna i Lwowa i Świdwiński Ośrodek Kultury.
Więcej…
 
Odznaka Gryfa Zachodniopomorskiego

p1010498

 

Na podstawie uchwały Sejmu z 2000 roku, 27 maja – rocznica pierwszych wyborów do rad gmin – uznawany jest za Dzień Samorządu Terytorialnego. Rok 2010 jest zatem wyjątkowy dla samorządów terytorialnych – mija bowiem 20 lat ich działalności.

 

Więcej…
 
Lokalny Punkt Informacyjny

image001

Lokalny Punkt Informacyjny przy Starostwie Powiatowym w Świdwinie ul. Mieszka I 16 78-300 Świdwin e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel/fax. +48 94 365 03 36 godziny pracy: wt-pt. 7.15-15.15 www.rpo.wzp.pl www.funduszeeuropejskie.gov.pl

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 311 312 313 314 315 Następna > Ostatnie >>

Strona 311 z 315

Nowa strona www

Szpital w Połczynie-Zdroju

Reklama
Jakich informacji szukasz na naszej witrynie?
 

Szukaj na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 210 gości